Akasya Durağı Dilek – Pelin Sönmez Biyografi

Pelin Sönmez - Akasya Durağı Dilek

Pelin Sönmez Mini Biyografi:

Doğum Tarihi: 01.06.1989

Doğum Yeri: İstanbul

Mesleği: Sunucu, Şarkıcı, Oyuncu

Pelin Sönmez 1989 İstanbul doğumludur. İlk olarak özel bir müzik kanalında sunuculuk yaparak tanınmıştır. Sunucuk yaptığı sıralarda müzik albümü hazırlıkları yapmıştır. Kısa bir süre sonra albümü çıkan Sönmez, müzik dünyasına adım atarak pop müzik sanatçısı ve hemen ardından da Akasya Durağında ki Dilek rolüyle büyük beğeni toplamıştır.

Küçük yaşta jimnastik eğitimi alan Pelin Sönmez’in, çeşitli dans gruplarıyla gösterilere katıldı. Ancak ailesinin müziğe olan ilgisi, babasının gitar çalıp şarkı söylemesi, Pelin’in de tercihini etkiliyerek müzikten yana kullanmasına sebep oldu.

2005 yılında produktörü ile tanışmasıyla profosyonel anlamda müzik dünyasının kapılarını aralamış oldu. Eğitimi nedeniyle albüm çalışmalarını bir süre erteleyen Pelin Sönmez, 2007 yılında albümünü tamamlayarak çıkarttı.

“Tek Yön” adlı albümünde, sözü ve müziği kendisine ait olan “Kapak Olsun” adlı şarkının dışında, iki tane daha şarkının söz yazarlığında da imzası bulunuyor. İlk klibini, “Bu Gece Ay Var” isimli şarkısına çekmiştir.

Oyunculuk yönünde teklif alan Pelin Sönmez Albüm Çalışmalarını durdurmuş ve Akasya Durağı adlı dizide Dilek rolüyle karşımıza çıkmıştır.

Uyarı: Pelin Sönmez’in resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre facebook, twitter vb. sitelerde üyeliği ve sayfaları yoktur. Ancak yinede Pelin Sönmez adına açılmış bir sürü sayfa ve grup vardır. Pelin Sönmez’in bu sayfalarla hiç bir ilgisi ve bağı yoktur.

Akasya Durağı Dilek - Pelin Sönmez


pelin sonmez ile sinemaestro1 comment to Akasya Durağı Dilek – Pelin Sönmez Biyografi

Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites