Çıplak Gösteren Gözlük Gerçekten Var Mı?

Çıplak gösteren gözlük diye satılan MP3 çalarlı güneş gözlüğü.

Çıplak gösteren gözlük gerçekten var mı?

Gerekli teknolojik koşullar sağlanırsa bir miktar mümkün olabilir. Ayrıntılar yazımızın devamında mevcut.

2000’li yılların başında Sony firmasının çıkarttığı video kameralara “Gece Görüşü” (Nightshot) denen özellikler eklendi.  O yıllarda kameralara ilk kez eklenmiş bir özellikti. Gece görüşü, gece ışıksız ortamlarda, karanlıkta görüntü almayı sağlayan özelliktir. Kameranın önünde bulunan kızılötesi ışıklar 3-50 metre mesafeyi aydınlatacak gözle görünmez ışıklar yayarlar. Yine kameranın üzerinde bulunan kızılötesi algılayıcı objektif ile görüntüler yeşil renkli olarak alınmaktadır.

İşte bu gece görüşünü sağlayan yani kızılötesi ışınlar, ince ve koyu renkli giysilerden geçerek alt kısımda bulunan iç çamaşırlarına ulaşıyor ve çamaşırın biraz belli olmasını sağlıyordu.

Sonraki yıllarda üretilen kameralardaki gece görüş özelliği 5-10 metre ile sınırlandırılarak bu sorun büyük oranda giderilmiştir.

Bunları Bilmenizde Fayda Var:

Tamamen kıyafetsiz ve net bir şekilde çıplak gösteren kamera, gözlük, vb. cihazların yapılması teknolojik olarak mümkün değildir. Bu tarz gözlük, kamera vb. cihaz satan dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

* Piyasada bu gözlüğün olduğunu iddaa edip satanlar mevcut. Hatta çeşitli sitelere bu konuyla ilgili haberler yapıp altlarında, ben aldım çok memnunum, tamamen çıplak seyredebiliyorum gibi de yorumlar yazmaktadır.
* Çıplak gösteren gözlüğün dünya genelinde yasal olarak üretilmesi ve satılması mümkün değildir.
* X-Ray ışınıyla çalıştığını idda edenlere inanmayınız. X-Ray ışınlarına bir kaç dakika maruz kalmak bile son derece tehlikeli ve ölümcüldür.
* X-Ray ışını yayan gözlük yapılsaydı bile çıplak göstermez yalnızca kemikleri gösterebilirdi.
* Çıplak gösteren gözlük diye Mp3 çalarlı güneş gözlükleri satılmaktadır.

Piyasada çıplak gösteren gözlük diye satılan çin malı bir güneş gözlüğü ve mp3 çalardan oluşan cihaz alttaki resim.
Bu da yurtdışında mp3 çalar ve güneş gözlüğü diye 12 dolara satılan cihazdır.

Çıplak gösteren gözlük diye satılan gözlüklerle ilgili bir haber.

Gece Görüş Özelliği Olan Bir Kamerayla Yapılan Test23 Yorum Var - Çıplak Gösteren Gözlük Gerçekten Var Mı?

 • zafer

  bu gözlükleri satanlar var bazı internet sitelerinde gördüm 300-500 lira para verip alanlar var uyanık olun kanmayın böyle şeylere.

 • metin

  Böyle bir gözlük yapılsa kıyamat kopardı heralde

 • njlu

  Bence yok çünkü saçma olurdu.

 • hasan

  Ben xray gozluk almak ıstedım internetten siparişim ettim ve geldi ve beni postaneden aradılar gittim 195 TL ödedim kutuyu aldım sonra kutuyu açtım içinde eski boş gaste çıktı benı arayan numara şu 05321564608 bende ondan sonra aradım telefonu meşgule düşürüyor sonradan anladım iyı bir keriz olduğumu ben.

 • metin

  gozluk x ray istiyorum

 • boşver

  Bazı mallar çıplak gösteren gözlük alıp başkalarına bakmak istiyor birde başkası alıp alanın hanımına baksa iyi olur muydu ya!

  • ahmet

   kardeşim kuranda üçşey yazıyo biliyormusunuz eline beline diline sahip ol kimsenin namusuna göz dikme ne varda çıplak gösteren gözlük alıyorsunuz günah günah siz başka birinin namusuna göz dikmekten başka birşey yapmıyorunuz

 • RAINMAN

  Bu tarz satıcılara verilecek en iyi ceza , ( kapıda ödemeli değilse hiç bulaşmayın ) siparişinizi verin , gelince kolinizi açıp deneyin , ve almadan iade edin ( Bence )

 • ömer

  haklısın ben sipariş verdim sadece merak ettim ama inanırmısınız bilmem 5tl lik güneş gözlügü verdiler üstelik aradım beyğefendi yalnıslıkla gönderildi cumaya elinizde kaç cuma geçti ama 99 tl için deymez çünkü ihtiyaç deyil sadece merak zaten bende evliyim birde markayı kirletiyorlar neyse allahtan bende hala faturası var istesem dava ederim ama uğraşmaya deymez

 • furkan

  ALLAH belasını versin şerefsizler bende verdim üründen siparış icine eski gazeteye 5 tl degerindeki gözlük gondermişler lanet olsun.

 • ÖZGÜR ARSLAN

  Vallahi’de Billahide böyle birşey olsaydı insanlar biri birine düşman olurdu herkes herkesden kaçardı.

 • enes altuğ

  Arkadaş bir insan niye çıplak gösteren gözlük alır Allah akıl fikir versin ..Bir başkası alsa anana bacına baksa ne hissedersin yav biraz insan olun yazık ya

 • ertan cetin

  baksanıza tambir sahtakarlar elbiseler yok oluyor ama iç çamaşırları var madem sahtakarsınız onlarıda giydirmeyin insanlar yesin ama su bi gerçek insanlar artık uyandılar neyin ne olduğunu biliyorlar kimse cahil deyil siz gidin başkalarıyla dalga geçin ban göre yok byle girsey bunlara inananlara üzülüyorum ya yazık syglr

 • caner olgun

  arkadaşlar ben başımdan geçen esrarengiz bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum 2007 li yıllarda yurt dışından bir güneş gözlüğü aynı zamanda mp3 çalarlı yukarıdaki gözlüğün aynısını getirmiştim çin malı,bir gün gözlük orjinal kutusunda dururken esrarengiz bir şekilde kendi kendine bir tarafından kırıldı ve bozuldu kimsenin dokunmadığı veya dokunamadığı özel yerimde nasıl olur da kendi kendine kırılır diye düşündüm hala anlamış değilim ama bir takım esrarengiz sesler duydum odamda cıtcıt kıtırkıtır diye buna benzer sesler açıp ta bakamazdım ki sesin gözlükten geldiği nerden aklıma gelecek demek ki gözlüğün kırılma sesleri bunlar,görünmeyenler yani üç harfliler aklıma geldi acaba diye neyse..arkadaşlar bu tür ilanlara gerçekten itibar etmemenizi hele de internet ortamından bankalar hariç bazı kurumsal firmalar (data,operatör)vb.hariç önünüze gelen her firma yada kişiye güvenmeyin bakın buna da kendimden bir örnek vereyim bir gün internet te takılırken bir reklama tıkladım parfüm reklamına süslemişler püslemişler yok şöyle etkili yok böyle falan diye tuttum aradım sipariş verdim 75 tl parası önemli değil gerçek olsaydı o yazılanlar 300 de dese üzülmem genede paraya üzülmedim nerelere vermiyoruz zaten içtiğin sigara aylık kafadan 200 tl neyse paket geldi kargodan aldım açtım bakıyım diye bir fıs sıktım bişey anlamadım zaten sişesindende anlaşılıyoki piyasadaki 5 tl lik parfümlerden olduğunu anlamışım koku diye bir şey yok su sanki gül suyu döksen üzerine daha iyi lanet olsun size dedim ve firmayı aradım biraz lanet okudum ee beğenmediyseniz geri iade edebilir değiştirebiliriz ayakları neyini değiştirecem be 75 tl lik parfümün ve onun üzerine defalarca yüzlü yüzlü aramalar falan ders almıyoruz yarın başka bir şey görsen hemen sipariş vermeye kalkıyoruz,diyeceğim arkadaşlar paranızı sokağa atmayın hayırlı işler.

 • caner olgun

  YÜCE ALLAHIM BÖYLE BİR İCAT’A MÜSADE ETMESİN İNSALLAH ZATEN MÜMKÜN DEĞİLMİŞ TAMAMEN ÇIPLAK FALAN ALLAH GÖSTERMESİN cinayetler çoğalır millet birbirini öldürür çok tehlikeli bir mesele birisinde şundan var desinler duyulsun o adamı gebertirler

 • madur

  arakdaşlar bende bu madurların arasından bırıyım gercekten sanırım buyuklerımızın yada her kım soylemıse işte bizim haklımız yada ınsan olu demem daha dogru olur ya meraktan yada her neyse ben meraktan gittim internet ustunden sıparız verdım ve bana gelen gercekten bır gozluktu ama bu sadece bır ozellıgı vardı oda gunesı gercekten gozumun almamasını saglıyordu onun dısında bır ozellıgı yok ha bu arada barı ben gerceketn bır gozluk almıs oldum :S :D ve kalmamanız ıcın lutfen kanmayınız

 • emre

  Böyle bi gözlük yapsınlar dünyanın en büyük buluşu olur. Satış rekorları kırar.

 • EREN

  anlamıyorum bu gözlüğü aldınız evde taktınız ailenizedemi bakacaksınız cevrenize bakacaksonra cıkaracak rahatmı edeceksiniz iki yüzlü olmayın sipariş vermekbile şuç

 • vernart

  meşhur dolandırıcı sülün osman’ın bir lafı vardır beni dolandırmaya kalmayan kimseyi dolandırmadım diye sonuçta dolandırılanlar ya böyle röntgen gözlük peşinde koşanlar yada 2000 tllik telefonu 100 tl almaya kalkanlar

Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites