Facebook Arkadaş Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook Arkadaş Engelleme ve Kaldırma Resimli Anlatım (2012)

Bu sayfamızdaki anlatımla facebook da arkadaşlarınızı, tanımadığınız kişileri engelleyebilir veya engellenmiş kişilerin engeleni kaldırabilirsiniz. Ayrıca engellediğiniz uygulamaların engelinide buradan kaldırabilirsiniz.

Facebook arkadaş  engelleme ve kaldırma anlatımı 1

Öncelikle Facebook‘a giriş yaparak oturumunuzu açınız. Sayfanın en sağ üst kısmında “Ana Sayfa” yazan yerin yanındaki küçük üçgen şekle tıklayınız. Yukarıdaki resim gibi bir pencere açılacak buradan “Gizlilik Ayarları” yazan yeri tıklayınız.

Facebook arkadaş engelleme ve kaldırma anlatım 2

Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırınız. Kırmızı kutu içine alınmış alanı göreceksiniz. “Engellenen Kişiler ve Uygulamalar” yazan yerin hizasındaki “Engellemeleri Yönet” yazan yere tıklayınız.

Facebook arkadaş engelleme ve kaldırma anlatım 3

Bu sayfadan engelleme ve engel kaldırma işlemleri yapılmaktadır. Bir arkadaşınızı engellediğiniz taktirde, engellenen kişi sizi Facebook aramalarında bulamaz, arkadaş önerilerinde göremez.  Eğer bir arkadaşınızdan sürekli etkinlik daveti geliyorsa, yukarıdaki gerekli alanı doldurduğunuzda o arkadaşınızdan gelecek bildirimleri de engellemiş olursunuz.1 comment to Facebook Arkadaş Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites