isdone.dll Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

isdone.dll hatası çözümü

isdone.dll dosyayı Saints Row, Pes 2012, Skyrim , Darkmed, Batman Arkham City, Steps To Resolve,  ve bir çok oyun için gerekli olan bir windows dosyasıdır ve genellikle directx9 paketi içinde bu dll dosyaları mevcuttur. Dosyaların yüklenmemesinden veya hatalı yüklenmesinden kaynaklanan bir hatadır. Çözüm için ayrıntılar aşağıdadır.

Basit Çözüm:

Genellikle tüm oyun CD’lerinde Windows’un Directx9 veya daha üstü yazılımları mevcuttur. CD veya DVD’nin içindeki directx9 programı bozuk ise bu kısmı CD’den yüklenirken hata verecektir. Bu nedenle oyunu yüklerken directx9 veya ek paketler yüklensin mi  gibi sorulara hayır diyerek geçin ve ya yükleme işaretini kaldırın. Sonra aşağıda verdiğimiz bağlantıdan Directx9 programını indirip anlatıldığı gibi bilgisayarınıza kurun.

Bu hatanın sebebi nedir?
Bu hata bazı oyunların çalışmasını sağlayan sistem dosyalarının yükleme sırasında yüklenmemesi, bozulması veya silinmesi durumunda ortaya çıkar.

Bu hata nasıl düzeltilir?
Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki bağlantıda verilen dosyayı system32 klasörünün içine atmak gerekir.

Önemli: Tüm oyunların çalışabilmesi için Windows’un directx9 veya daha üstü paketinin kurulması gerekmektedir. İçinde bir çok DLL dosyası barındırır.

Directx9 Buradan İndir

  1. Üst kısımdaki dosyayı indirip kurun.
  2. Sonra oyunu açmayı deneyin.
  3. Oyun açılmazsa bilgisayarı kapatıp yeniden başlatın.
  4. Oyunu tekrar açmayı deneyin.
  5. Oyun açılmazsa buradan isdone.dll dosyasını indirin.
  6. İndirdiğiniz dosyayı C:\Windows\System32 klasörünün içine atınız.
  7. Oyunu tekrar açmayı deneyin.
  8. Çalışmazsa bilgisayarı kapatıp yeniden başlatın.
  9. Yine çalışmazsa oyunu tekrar kurmayı deneyin fakat oyunun içinde bulunan Directx9 zarar görmüş olduğundan oyunu yüklerken directx9 yazılımı kurmayı işaretlemeyin. Zaten yukarıdaki işlemi yaptığınız için bilgisayarınızda var tekrar hatalı olanı yüklemeyiniz.
  10. Tüm bunlara rağmen olmadıysa bilgisayarınızda başka donanımsal ve windows kaynaklı problemler olabilir. SP1 veya SP2 paketlerinin yüklenmesi gerekebilir.

Aşağıdaki videoda anlatılan yöntem başka bir dll hatası çözümünü anlatmaktadır. indirilen dosya rardan çıkartılır ve oyunun yüklüğü olduğu klasöre atılır sonra fare ile üzerine sağ tık yapılır yönetici olarak çalıştır seçilir. Oyun açılır.

Video silinmiştir!6 Yorum Var - isdone.dll Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites