Östrojen Hormonu Artıran Yiyecekler Besinler Nelerdir?

Östrojen Hormonunu Artıran Besinler:

Dikkat: Östrojen hormonunun artışı başta kilo alma, kanser, erken menopoz ve daha bir çok ciddi hastalığın oluşumuna neden olabilir. Östrojen hormonu göğüslerinizin büyümesine neden olmaz.

Doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayın.

Adaçayı:
Adaçayı bitkisi doğal östrojenler içeriyor. Adaçayı, ateş basması, gece terlemeleri ve menopoz gibi şikayetlerde etkilidir.

Soya Fasulyesi:
Soyadan elde edilen ve doğal östrojen olan isoflavonlar, menopoz şikayetlerini hafifletiyor.

Civan Perçemi:
Doğal östrojen kaynağı olan bitki menopoz şikayetlerinin giderilmesinde çok yararlı.

Anason:
İçinde belli oranda doğal östrojen ve benzeri maddeleri barındırır. Menopoz sıkıntılarının yanı sıra uyku bozuklukları, gaz kolit, hazımsızlık şikayetlerine iyi gelmektedir.

Maydanoz:
Doğal östrojenler içeren maydanoz, menopoz şikayetlerini gidermek için etkilidir.

Kızıldereli Otu:
Eskiden Kızılderili kadınlar belli bir yaşa geldikten sonra birtakım rahatsızlıklarını gidermek için bu bitkiyi kullanıyorlardı. Bu bitki ülkemizde de bulunmaktadır.

Çuha Çiçeği Yağı:
Yine Kızılderililerden kalma bir bitki. Özellikle gece yatarken kullanılıyor. Bitkinin içinde östrojen yok. Ancak ateş basmaları, gece terlemeleri gibi şikayetlerin dışında egzamalara, kolesterole, kaşıntılara, adet sancılarına karşı etkili.

Önemli: Östrojen hormonunun artışına neden olabilecek meyve çekirdekleri, çeşitli bitkiler, ilaç vb. takviyeler, göğüslerinizin büyümesine neden olmaz. Östrojen hormonundaki artış başta meme kanseri gibi bir çok kanser türünü tetiklemektedir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites