Pes2011 d3dx9_30.dll Hatası Kesin Çözümü

Pes2011 oyunu kapak resmi

pes2011-d3dx9_30.dll hatasında çıkan uyarı

Pes2011 oyununu yükledikten sonra d3dx9_30.dll hatası alıyorsanız bunun nedeni Microsoft’un directx 9.0c veya daha üstünün yüklü olmamasından kaynaklanmaktadır. Aslında çoğu oyun CD – DVD’si içinde mevcut ancak oyunla birlikte otomatik olarak yüklenmediği için elle kurulum yapmak gerekiyor. İsterseniz oyun CD-DVD’sinin için Direcx9 Setup.exe dosyasını arayın.

Bulamazsanız veya yoksa Microsoft’un kendi sitesinden indirip kurabilirsiniz. Ayrıntılar aşağıda.

Directx 9 programı oyunların görüntü performansını artıran çeşitli dosyalar içeririr. Oyunlar bu dosyalar olmadan çalışamazlar.

Öncelikle bu sayfaya girip yüklemeyi başlatın.

Turuncu rekli Download yazısına tıklayın.

Masa üstünde yeni boş bir klasör oluşturun.

Yükleme bittikten sonra “directx_Jun2010_redist.exe” dosyasını çalıştırın. Anlaşmayı okuyun. Kabul ediyorsanız Yes, etmiyorsanız No’ya tıklayın. Yes demeden yüklemeye devam edemezsiniz.  Yes deyin, sonra açılan pencereden Browse yazısına tıklayın, açılan pencereden masa üstündeki yeni oluşturduğunuz klasörü  seçin ve Ok yazısına tıklayın.

İşlem bitince masa üstündeki oluşturduğunuz klasörü açın DXSETUP.exe‘yi çalıştırın. Kurulum işlemi başlayacaktır bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tüm işlemler doğru yapıldıysa hata almayacaksınız.

Microsoft Directx 9 ile ilgili daha fazla bilgi almak için bu sayfaya bakabilirsiniz.Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites