Pitbull Cinsi Köpek Sahiplerine 4.500 TL Ceza

Kulakları kesilmemiş ve kulakları kesilmiş pitbull

Pitbull cinsi köpek beslemek bir çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yasaklandı, bu yasağa uymayanlara 4 bin 500 TL ceza kesilecek ve belediye tarafından köpekleri ellerinden alınacak.

Pitbul Silah Sayılıyor:

Savcılık yürüttüğü soruşturma sonucu, “yaralama”, “hakaret”, “Hayvanı tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakma” ve “tehdit” suçlarından iddianame düzenledi. Pitbull cinsi köpeğini silah gibi kullanmakla suçlanan şahsa, 34 yıla kadar hapis sitemiyle Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkartacak.

Dikkat:
Pitbull cinsi, çeşitli köpek cinslerinin ve yırtıcı hayvan cinslerinin birleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu köpeklerin gen haritalarında saldırganlık, yırtıcılık olduğundan size veya sevdiklerinizin zarar görmesine hatta ölümlerine neden olabilir.

Günden güne artan pitbull dehşeti haberlerine duyarsız kalamayan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu bununla ilgili çalışma başlatarak yasak getirdiklerini belirtti.

Bu yasağa göre; Bakanlık kimlik ve adres bilgileri belirlenen bu tür hayvan sahiplerine 4 bin 500 lira ceza kesilmesi talimatı verdi. İçişleri Bakanlığı ise valiliklere gönderdiği genelgeyle pitbull ile üretimi yasak hayvanların toplatılması, bulunduranlara ceza kesilmesi ve dövüştürülmesinin engellenmesi talimatı verildi.

Pitbull Saldırılarıyla İlgili Haberler:

http://www.mynet.com/haber/dunya/pitbull-sahibinin-yuzunu-parcaladi-1731790-1

http://www.milliyet.com.tr/baba-ve-kiza-pitbull-saldirdi-gundem-1969919/

http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/bursada-pitbull-dehseti-12-yasindaki-cocuga-saldirdi-77869.html

http://www.milliyet.com.tr/pitbull-bisiklete-saldirdi–gundem-1986547/

http://www.yeniasir.com.tr/ucuncusayfa/2015/04/01/sokak-ortasinda-pitbull-dehseti

http://www.sabah.com.tr/yasam/2015/08/20/kutahyada-pitbull-dehseti

http://www.haberler.com/pitbull-yasli-kadinin-suratini-parcaladi-7027392-haberi/12 Yorum Var - Pitbull Cinsi Köpek Sahiplerine 4.500 TL Ceza

 • egemen

  Çok saçma kesinlikle çok saçma! İnsanlar bu köpekleri yarattı ve vebalini köpekler çekiyor. Bende rottweiler besliyorum, gerekirse pitbull da beslerim! İhbar etmeyeceğim, ettirmeyeceğim!

  • özge

   Çok saçma öylemi?! daha bir kaç ay önce 5 yaşındaki yeğenime pitbull saldırdı ve şuan yürüyemiyor. günlerce yoğun bakımda kaldı. İhbar etme ve ettirme ama umarım sende bir yakınınla sınanmazsın!

   • Efe

    Özge misal:
    Sen 4-5 yaşındasın ama seni kötü eğitip ahlaksızlaştırmışlar
    bu durumda sen mi suçlusun yoksa ebeveynin mi

    Bu hayvanların en büyük toplanma sebebi acıya karşı dayanıklı olmasıdır

    Ne ekersen onu biçersin Özge
    Yani köpekler değil onları bilinçsizce yetiştiren insanlar toplanmalıdır.

   • deniz

    hayvanı nasıl eğitirsen öyle olur. ben gelip goldenı bile pis saldırgan yetiştirsem o da gelip sana durduk yere saldırır. bu senin anne babanı seçememen gibi bişey sahiplerin suçunu köpeklere yüklemeyin

 • Vampy

  Köpeği nasıl eğitirsen öyle sonuç alırsın. Bu hayvanları canavarlaştıran ve ona buna saldırtan insanlar. Herhangi bir sokak köpeğini de alıp canavarlaştırabilirsin, illa pitbull olması gerekmiyor. Köpeğe karşı nefret beslemek mantıksız. Zaten araştırırsanız bu korkulan köpeklerin zamanında “dadı köpek” olarak kullanıldığını gösteren belgeler de mevcut. (Köpeklerin dadı olarak kullanılması batı kültüründe olan bir kavram.)

 • erkan

  selamlar bizim binamızda da besleniyor ve tasmasız çıkarıyor bende köpeğe karşı duyduklarım için panik atak oldu şimdi bu köpeği seviyorsun diye yaşadığım alana korkarak mı gireyim yoksa kendimi koruma adına birşey mi yapayım kimse pitbullu savunmasın denizde çocuğa saldırdı kartalda ve videolardan izliyor beslemenin anlamı nedir güvensizlik mi o zaman bir başka başka kendini savunacak şeyler alır devlet yasak koymuş yasalara neden uyulmaz yoksa herkes kendi işini kendi görür.

 • ismail

  pitbulla çok kötü muamele yapıyorlar bi kişiyi veya köpeği rottweiler yada başka köpek ısırınca rottweiler dehşeti yazmıyorlar pitbull oldumu hemen Pitbull dehşeti falan filan oluyor.

 • candan

  Köpeği nasıl eğitirsen oyle davranmaz genetiğinde saldırganlık olan köper er yada gec o saldırganlıgını kullanır.hem de en alakasız senın ondan zarar gelmıyecegını dusundugun zaman da.
  Bence ceza daha da ılerletılmelı tedavısını yapan veterınerler de cezalandırılmalı

 • Bauzer Kadayıf

  Valla ben gördüğümü ihbar ediyorum. Bizim mahallede şimdi bir tane daha geldi. Onu da ihbar edicem gelip alırlar 1-2 haftaya. Siz de ihbar edin. Ben canlıları severim ama pitbull eğitim meğitim hikayelerini geçin. Saldırganlık hayvanın genlerinde var.

 • Yusuf

  Yukarıdaki yorumlara bakıyorumda sanki pitbull melekte yetişmeden kaynaklı diyorlar lan manyakmısınız Pitbul yetiştirilmeyi kabul etmiyor Saldırganlık doğasından vazgeçmiyor.. bundan dolayı yasakneden bi golden ısırdıhaberi yok.. ? yada doberman ?

 • ahmet baki

  çok saçma benim pitbulum var,kaç defa polislerin önünden geçti,polis hiçbişey yapmadı,bu ne saçmalık böyle…!

Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites