Saatler Ne Zaman İleri Alınacak? 2012

Saatlerin İleri Alınması 2012

Enerji tasarrufu sağlamak ve gün ışığından daha fazla yararlanmak için Türkiye’de saatler 25 Mart 2012 Pazar gecesi saat 03:00’ten itibaren bir saat ileri alınacaktır.

Gün ışığından daha fazla yararlanmak ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla tüm yurt genelinde saatlerin yeniden ayarlanması hakkındaki karar Resmi Gazetede yayımlandı.

Resmi Gazete yayımına göre; gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatlerin 25 Mart 2012 Pazar günü saat 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınması ve 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren de bir saat geri alınması kararlaştırıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Bakanlar Kurulu’nda görüşülen yasa taslağına göre ise, 25 Mart’ta saatlerin 1 saat ileri alınması sonrasında bunun kalıcı olması öngörülüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, önceki günkü Bakanlar Kurulu toplantısında, yaz saatinin yılın tamamında uygulanmasına ilişkin kanun taslağı konusunda sunum yapmıştı. Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, yaz saati uygulamasının kalıcı olması yönünde Bakanlar Kurulu’nda bir çalışmanın yapıldığını belirterek, “Çalışma devam ediyor, henüz imzaya açılmadı” demişti.Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites