Solo Test Oyunu Nasıl Oynanır?

Yılların nostaljik oyunu Solo Test zamanında bir çok kişi tarafından sevilerek oynanmıştır. Son zamanlarda raflardaki yerlerini tekrar alan oyuna kırtasiyeler, oyuncakçılar ve alışveriş merkezlerinde rastlamak mümkün.

Bir Solo Test oyununu incelediğimizde oyunun içinde nasıl oynandığına dair hiçbir bilginin olmadığı fark ettik. Bu nedenle oyunun nasıl oynandığını yazmaya karar verdik.

Solo Test Oyunu Nasıl Bir Oyundur?

Bu oyun zeka gelişimine katkı sağlayabilecek bir oyun türüdür.

Solo Test Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun tablasında 33 adet delik vardır içinden çıkan 32 adet piyon boş alanlara yerleştirilir. Tablanın tam ortasındaki kısım boş bırakılır. Bu boşluk oyunun başlama noktasıdır. Oyunda piyonlar yukarı-aşağı ve sağa-sola doğru hareket edebilir. Asla çapraz hareket edemezler. Oyun piyonu, başka bir piyonun üzerinden atlatılarak sonraki boş deliğe girer ve üzerinden atlanan piyon yerinden çıkartılarak alınır. Oyun bu şekilde üzerinden atlanarak alınabilecek piyon kalmayıncaya kadar devam eder. Kalan piyon adedi sizin oyun sonucunu gösterir. İçindeki karttan kalan piyon adedine göre değerlendirmenizi görebilirsiniz. Değerlendirme kartını aşağıdaki resimden görebilirsiniz.15 Yorum Var - Solo Test Oyunu Nasıl Oynanır?

Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites