Windows Orijinal Mi Sahte Mi Nasıl Anlaşılır?

Windows XP ve Windows 7 işletim sistemlerinin orijinal olduğunu gösteren lisans etiketleri. Bilgisayar aldığınızda bu etiketlerin olup olmadığı muhakkak kontrol ediniz.

Windows XP ve Windows 7 işletim sistemlerinin orijinal olduğunu gösteren lisans etiketleri. Bilgisayar aldığınızda bu etiketlerin olup olmadığı muhakkak kontrol ediniz.

Bilgisayarınıza yüklü Windows XP, Windows Vista, Windows 7 veya Windows 8 yazılımının orijinal olup-olmadığı anlamanın tek bir yöntemi vardır.

Windows Yazılımı Orijinal Mi Sahte Mi?

Bilgisayarınız çeşitli hileli yöntemler kullanılarak orijinal hale getirilmiş olabilir. Bu nedenle işletim sisteminize bakarak orijinal mi sahta mi anlamak mümkün değildir.

Elinizde işletim sistemine ait “Product Key” yazılı Windows lisans etiketi muhakkak olması lazım. Bu lisans etiketi elinizde yoksa işletim sisteminiz korsan olma ihtimali çok yüksektir.

Çoğunlukla bilgisayar aldığınızda işletim sistemi lisansıyla birlikte satılır. Bilgisayarlarınızı güvenilir yerlerden almak korsan riskini tamamen ortadan kaldıracaktır.

Korsan Kurbanı Olabilirsiniz!

Bazı bilgisayar satıcıları daha ucuzu satış yapabilmek veya daha çok kar elde edebilmek için korsan yazılımlar yükleyebilirler. Korsan yazılım yüklendiğinde çeşitli hileli yöntemlerle orijinal gibi gözükmektedir. Ancak Windows internete bağlandığınızda bunu er yada geç fark ederek yasal yollara başvurma hakkına sahip olacaktır.

Bilgisayar satın aldığınızda Windows işletim sistemine ait lisansı almayı unutmayınız.

Bu yazı bilmekvar.com‘a aittir. Hatalı veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız editor@bilmekvar.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Windows 8 İşletim Sistemi Tanıtımı Videosu:Yorum Yazabilirsiniz

  

  


web sites